W poradni dietetycznej oprócz porad i konsultacji wykonuje się analizę składu ciała, która obejmuje pomiar masy tkanki mięśniowej, tłuszczowej, masy ciała, kości oraz rzeczywistą procentową zawartość tkanki tłuszczowej i wody w organizmie.

Analiza składu ciała przydatna jest osobom które planują odchudzanie, poddają się leczeniu otyłości lub korzystają z ułożonych planów treningowych i żywieniowych w celu weryfikacji osiąganych efektów. Pozwala ona określić skład ciała dzięki szczegółowym informacjom w niej zawartym, tak by wytyczyć dalsze kierunki działania w związku z redukcją masy i innymi celami pacjenta. Poradnia dietetyczna mieści się w Lublinie, gdzie dokonywana jest profesjonalna analiza składu ciała, dlatego zachęcam do kontaktu.

Przeciwwskazaniem do wykonania analizy są:

  • ciąża;
  • miesiączka;
  • epilepsja (padaczka);
  • metalowe implanty, np. rozrusznik serca, stenty, metalowe szwy w sercu, inne duże implanty, endoprotezy;
  • wszczepione urządzenie nadające sygnał elektryczny, np. sztuczne serce, płuco-serce;
  • podłączenie do cewnika wypełnionego cieczą;
  • niedowład połowiczy;
  • korzystanie z różnego rodzaju stymulatorów elektronicznych.

Jak przygotować się do badania?

Przed przystąpieniem do badania należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Na 2-3 godziny przed dokonaniem analizy trzeba wstrzymać się od posiłku, w dniu badania nie należy również wykonywać intensywnego wysiłku fizycznego, aby wyniki testów były jak najbardziej miarodajne. Warto także pamiętać o niespożywaniu na dobę przed testem napoi alkoholowych oraz takich zawierających kofeinę, czyli kawy, mocnej herbaty i energy drinków. Poza tym nasza poradnia dietetyczna wyposażona jest w sprzęt, który wymaga wykonania badania na boso.

Co nas charakteryzuje?

Charakteryzuje praktyczne podejście do żywienia oraz układanych planów w oparciu o naukowe zalecenia zgodnie ze standardami żywieniowymi. Plany są proste w przygotowaniu, smaczne oraz urozmaicone. Dobierane indywidualnie pod względem kaloryczności, sezonowości oraz preferencji smakowych i stanu zdrowia. Mające na celu poprawę stanu zdrowia, samopoczucia oraz składu ciała.

Kontakt

ROBERT LIPERT

Telefon : 792 450 650

E-mail : dietetykrobertlipert@gmail.comPoradnia dietetyczna Lublin TOP MEDICAL 
Ul. Szeligowskiego 6

20-883 Lublin

Rejestracja : 81 452 00 00

Masz pytanie? Napisz, odpowiem w wolnej chwili